- a rozmaringtea emeli a vérnyomást. Készíthetünk rozmaringbort is (1 liter fehérborba egy rozmaringot áztatunk, egy hét után leszűrjük), melyből napi 1-2 evőkanál fogyasztása elegendő.
- az alvást elősegíti a komlótoboz, orbáncfű, levendulavirág, citromfű, macskagyökér és cickafark. A gyógynövényből készült teából egy-két csészével kortyolgassunk el nem sokkal elalvás előtt.
- hatékonyan kezelhető kamilla tea és citromfű tea egyenlő arányú keverékével. Napi egy-két csésze tea megszünteti a gyomorégést.
- kezelése egyszerű. Széntabletta és kamillatea fogyasztásával hamar megszűntethető. Gyermekek esetében szárított áfonyát használhatunk.
- napi egy-két csésze galagonya, vagy fehér fagyöngy tea normalizálja a vérnyomást, segíti a szívműködést.
- a menstruáció idején számtalan nő küzd különböző panaszokkal; derék- vagy hátfájással, mellfeszüléssel, hasi fájdalmakkal. Ezek könnyen leküzdhetők a menstruációt megelőző héten minden nap fogyasztott csalán- és cickafark teával.
- rekedtség ellen hasznos lehet a nyers burgonyaszeletekből készült pakolás. A kamilla- és izlandi zuzmó tea fogyasztása egymás hatását kiegészítve mulasztja el a rekedtséget. Célszerű egész nap, lassan kortyolgatva inni, így hosszabban fejti ki hatását.
- az alábbi gyógynövények keverékét fogyasszuk egy hónapon át kúraszerűen, naponta 2-3 csészével:
csalánlevél (28,5 g), gyermekláncfűgyökér(27,5 g), nyírfalevél(16 g),
málnalevél(14 g), fűzfakéreg(8 g), hibiszkuszvirág(6 g).
Stressz okozta panaszok: rohanó világunkban számtalan panaszt okoz a stressz. Legyen szó álmatlanságról, étvágytalanságról vagy gyomorpanaszokról, a gyógynövények hatékony segítséget nyújtanak. A kamillatea, citromfű tea és a komló egyaránt hatékonya segítséget
nyújtanak.
egyenlő arányban keverjünk el lándzsás útifüvet, mályvavirágot, citromfüvet és málnalevelet, majd készítsünk belőle meleg teát. Naponta 3-5 csészényit kortyolgassunk el.
- elengedhetetlen a bélműködés javításához a rostdús táplálkozás. Emellett naponta fogyasszunk egy evőkanál darált, vízben megdagasztott lenmagot. Egy teáskanál mustármag (vízzel és teával is bevehető) szintén serkenti az emésztést, emellett tisztító hatású. Jótékony hatása van még a fügének és szilvának is.
- naponta 2-3 csésze meleg fehérmályva tea regenerálja a garat nyálkahártyáját, és elmulasztja a kaparó érzést.
- A váladék könnyebb távozását segíthetjük egy bevált gyógytea keverékkel. Keverjünk egy egyenlő arányban kankalin gyökeret, hársvirágot, kamillát és citromfüvet, majd a belőle készült teából naponta három csészével fogyasszunk.
Folyt: Gyógyító fűszernövények
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése