.
Szakács Zsó:
Csendesedj el mikor zajos az életed, csendesedj el ha fájdalom éri lelkedet. Csendesedj el, hallgasd a csend hangját, csendesedj el, megtaláld lelked nyugalmát. Csendesedj el, gondolj arra ki igazán szeret, csendesedj el, éld át a közös perceket... Csendesedj el, adj hálát az életért, csendesedj el, mondj imát mindenkiért!
-

Csendesedj el és hallgasd a zenét:

Johann Sebastian Bach: Air

2011. júl. 22.

Mézet a léleknek és a testnek!


Mindig kutakodunk a drogériákban, hogy megtaláljuk a megfelelő arcradírt, tusfürdőt, hajpakolást valamint arcpakolást? Íme egy-két tipp tőlem. Egyáltalán nem drága és valóban hatásos!

Mézet a léleknek és a testnek!A méz fontos szerepe:
- A méz C-, B1- és B2-vitaminokat tartalmaz nagy mennyiségben
– jelentős szerepet játszik a testápolásban, megköti a nedvességet, ezzel feszessé, rugalmassá teszi a bőrt
– a száraz, érdes bőrre is gyógyír, simít és puhít
– a benne található vitaminok, ásványi anyagok regenerálják a bőrt, így a fáradt, érzékeny arcbőr frissebb, fiatalosabb lesz, pl. egy mézes maszk használata után
– önmagában is fokozza a vérbőséget, és nyugtatja a bőrt (ha nincs időnk maszkot készíteni, kenjük az arcra, hagyjuk fent néhány percig, majd öblítsük le)
– a kiszáradt ajkakat puhává, simává teszi
– antibakteriális hatása miatt kiváló pattanások, mitesszerek, kisebb karcolások, sebek kezelésére;
– a mézes fürdő nemcsak ellazít, de nyugtatja,ápolja is a bőrt
– fényessé, csillogóvá teszi a hajat.

Ime néhány tipp!
TESTPAKOLÁS!
Szükséges: kb. 6 liter tej, 2 csésze méz, 1 régebbi nagyobb méretű lepedő, amelyet kisebb csíkokra szabhatunk, nejlonzsák, fürdőlepedők.

A méz hidratáló, és a tej (a tejsav miatt) hámlasztó, bőrmegújító hatása együttesen érvényesülnek és így simává, ápolttá varázsolják a bőrt.
A tejet keverjük el a mézzel egy nagy fazékban és kezdjük el melegíteni, de csak addig, amíg az első buborékok megjelennek a folyadék tetején. Vegyük le a tűzről és tegyük bele a tejbe a lepedőcsíkokat, vigyázzunk, hogy ne égessük meg magunkat. Fedjük le az edényt és hagyjuk állni 5 percig.
Egy ágyat terítsünk le nagyméretű nejlonnal, majd fürdőlepedővel, vagy ha az ágyat nem tudjuk becsomagolni, akkor "ágyazzunk" meg a földön vagy a fürdőkádban.
A langyosra hűlt tejből vegyük ki a lepedőcsíkokat, csavarjuk ki és tekerjük magunkra, egészen a nyakunktól a bokánkig. Feküdjünk le, és takarózzunk be fürdőlepedővel vagy takaróval.
Pihenjünk így 15-20 percig, amíg a csíkok teljesen ki nem hűlnek. Végül tusoljunk le és kenjük be bőrünket hidratálókrémmel.

A méz ősi szépségápoló szer. Puhítja, tisztítja és táplálja a bőrt. Gyulladásgátló hatóanyagai miatt régen még sebek kezelésére is alkalmazták.


MÉZES MASZKOK:
2 evőkanál mézet melegítsünk meg, majd keverjünk hozzá 2 evőkanál túrót. Kenjük fel az arcra, nyakra, dekoltázsra, és hagyjuk fent 20 percig. Langyos vízzel mossuk le!

FÜRDŐ:
A fürdővízben keverjünk el 3 evőkanál mézet és 1/2 liter almaecetet.

HAJPAKOLÁS:
Hajmosás után kenjük be mézzel a hajat, tekerjünk rá fóliát és törülközőt, hagyjuk fent tíz-tizenöt percig, majd bő vízzel öblítsük le.

MEGVISELT-SZÁRAZ BŐRRE:
Hozzávalók: 2 evőkanálnyi almalé, 2 evőkanál virágpor, 2 evőkanál méz, 1 tojássárgája

Elkészítése: Az alma levét keverjük össze a virágporral, rázzuk fel, hagyjuk pihenni egy órát. Szita vagy tüll segítségével szűrjük ki a keverékből a pollent, majd adjuk hozzá a többi alkotórészt. A maszkot vattával felvisszük az arcra, és mielőtt a pakolás kiszáradna, langyos vízzel lemossuk.

MINDEN BŐRTÍPUSRA: Dolgozzunk össze 2-2 evőkanál túrót és mézet egy kevés tejszínnel. Fél órára kenjük a bőrre, majd langyos vízzel öblítsük le.

FÁRADT ARCBŐRRE: Keverjünk el 1 evőkanál mézet és 2 teáskanál natúr joghurtot 1 tojásfehérjével. A szem és a száj környékét kihagyva kenjük az arcra vagy dekoltázsra 15 percre.

SZÁRAZ ARCBŐRRE: Keverjünk össze 2-2 evőkanál tejet és mézet 1 tojássárgájával. A pépet kenjük az arcra. Negyedóra után mossuk le.

ARCRADÍR: Keverjünk össze 1 tojássárgáját, 2 evőkanál mézet és 3 evőkanál zabpelyhet. Kenjük fel, és 20 perc múlva dörzsöljük le óvatosan, majd öblítsük le.

MÉZES FÜRDŐ: A fürdővízben keverjünk fel fél csésze mézet és fél liter tejet.

KISZÁRADT SZÁJRA: Kenjük az ajakra mézet, és fél óra múlva együk meg a finom pakolást.

TÁPLÁLÓ PAKOLÁS ÉRDES KÉZRE: Kezünk a hideg széltől és a háztartási munkáktól is érdessé, és reszelőssé válhat.
A mézes-olajos kézfürdő táplálja, puhítja a bőrt, erősíti a körmöt, továbbá megőrzi a körömágy bőrének rugalmasságát.
Elkészítése: 1 evőkanál mézet keverjünk össze 1/8 l oliva vagy lenolajjal és 1 teáskanál tengeri sóval. A masszát nagyobb ecsettel, nyomkodva vigyük fel. Ekkor a só kíméletes bőrradírként hat, és a leváló szarupikkelyek a mézben ragadnak. A mézes peelinget langyos vízzel mossuk le, kezünket pedig krémezzük be.

LAZÍTÓ-NYUGTATÓ FÜRDŐ: Ha nyomaszt a hétköznapi stressz és a tél végi fényhiány, készítsünk mézes fürdőt. Teljesen ellazít, így szinte újjászületve lépünk ki a kádból. Egy liter meleg tejben oldjunk fel 1/2 l csésze mézet, és a meleg/forró fürdővizünkbe. Fürdés után langyos vízzel zuhanyozzunk le, törülközzünk meg, és azonnal bújjunk az ágyba.

És,hogy ne csak a külsőről beszéljünk, íme egy ital ami a testedet belülről nyugtatja!
ÉDES-NYUGTATÓ ITAL: bögrényi meleg tejbe keverjünk egy teáskanál mézet, és igyuk meg. Megnyugtatja az idegeket, pihentető alvást biztosít.

A pakolásokhoz szükséges természetes adalékokat gyógynövényboltokban szerezhetjük be!

Nincsenek megjegyzések:

AM társoldal


..

Tárhely: www.gportal.hu
Domain: www.csendesedj-el.blogspot.com
E-mail: angyal.magazin kukac gmail pont com
A honlap egy hobby portál.

Az oldal NEM rendelkezik szerkesztőséggel!



Copyright © Sueee[Inasi ]- 2008
CC. Jog Fenntartva a közzétett írásokra.
Sueee [Inasi], Lélek Gizella [ Ekpafat], Zsigai Klára,
Mátyás József


http://csendesedj-el.blogspot.com © 2009Design by: Inasi


email: csendes.percek kukac gmail.com

Az írások szerzői jogvédelem alatt állnak!

Az oldalon elhelyezett írások, versek, és novellák
a szerzők szellemi tulajdonát képezik.
Kérjük, hogy a szellemi alkotásokhoz
fűződő jogokat tartsa tiszteletben!


Kezdés: 2008.08.02.